Mis on Rohevik?

Rohevik on rohemajanduse foorum, mille kutsus ellu Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis 2011. aastal. Rohevik vaatab tulevikku, milleni viib säästev ja keskkonnasõbralik eluviis Põhja- ja Baltimaades.

Sõna “foorum” pärineb ladina keelest ning tähistas vanaaja linnades rahva kogunemiseks määratud väljak – foorum oli linna poliitiline ja ärikeskus ning kohtu asupaik. Seega sobib see mõiste hästi Rohevikule – üritus toob kokku poliitikud, ettevõtjad ja eksperdid, kes arutavad, kuidas saavutada kestlik eluviis Läänemere piirkonnas.

Roheviku teemade ring hõlmab kõiki rohemajanduse valdkondi ja keskkonnasõbraliku eluviisi küsimusi. See, kas fookusse tõusevad keskkonna- ja energiatehnoloogiad, linnaplaneerimine, biomajandus, säästev transport või näiteks energiaturu küsimused, sõltub partnerite huvidest ja teema päevakajalisusest. Jälgime trende ning ootame ettepanekuid teemadeks ja koostööks.

Roheviku korraldajate ring varieerub aastate lõikes, kuid kõige olulisemad on püsipartnerid, kellega oleme Rohevikku loonud 2011. aastast: Tartu linn, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Tartu Regiooni Energiaagentuur, Tartu Teaduspark ja Eesti Maaülikool.

 

Roheviku korraldajate nimel,

Madis Tilga
Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse nõunik